Prawidłowa konfiguracja sterownika drukarki

Serwis, wynajem i naprawa drukarek Wrocław

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Sterownik drukarki to program, który umożliwia oprogramowaniu (edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny, program graficzny itp.) komunikację z drukarką. Aby wydrukować dokument, sterownik drukarki przetwarza dane z oprogramowania do drukarki za pomocą odpowiednich komend sterujących.

Każda marka drukarki (i każdy model pod tą marką) ma swój niepowtarzalny sterownik dla konkretnego systemu operacyjnego, który musi być zainstalowany na komputerze w celu prawidłowego działania urządzenia. Najczęściej sterowniki instalują się podczas instalacji sprzętu. Jeżeli na tym etapie wystąpi problem, konieczne jest zainstalowanie sterowników z dysków CD lub DVD dostarczonych przez producenta drukarki. Jeśli i ten sposób okaże się nieskuteczny, wtedy należy poszukać sterowników na stronie internetowej producenta drukarki

Instalacja sterowników dołączonych do urządzenia to połowa sukcesu. Aby urządzenie działało przez cały okres eksploatacji poprawnie, należy pamiętać o aktualizacji sterowników, które wpłyną na wzrost wydajności drukarki i zwiększenie funkcjonalności.

Poniżej podajemy linki do stron producentów najpopularniejszych urządzeń, gdzie znajdziecie aktualne sterowniki (na stronach konieczne będzie podanie modelu projektu i systemu operacyjnego):

HP: http://www8.hp.com/pl/pl/drivers.html
Konica Minolta: http://www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/wsparcie/centrum-pobierania.html
Lexmark: http://support.lexmark.com/index?page=driversdownloads&userlocale=PL_PL&locale=PL
OKI: http://www.oki.pl/support/printer-drivers/index.aspx
Brother: http://support.brother.com/g/b/productsearch.aspx?c=pl&lang=pl&content=dl
Canon: http://www.canon.pl/support/consumer_products/
Epson: http://esupport.epson-europe.com/SupportHome.aspx?lng=pl-PL&data=0ccCGROWIYM58zV3pqc84W2LhUcmWnHiUk31CNK52sUU003D
Ricoh: http://www.ricoh.pl/downloads/office-product-downloads.aspx

OTUS RADZI: Jeżeli Twoja drukarka działa wolniej niż zwykle bądź podczas korzystania wyskakują komunikaty o błędzie, warto zadbać o prawidłową konfigurację sterowników. Można zrobić to samodzielnie bądź skorzystać z naszego serwisu.