Systemy zarządzania drukiem

Serwis, wynajem i naprawa drukarek Wrocław

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Ilość informacji przekazywana codziennie w firmie drogą elektroniczną czy tradycyjną rośnie w zawrotnym tempie. W każdym, nawet najmniejszym biurze, jest to niezbędny etap usprawniający bieżącą pracę. Warto zaplanować odpowiedni system zarządzania drukiem, który pomoże w szacowaniu wydatków, a także usprawni przepływ informacji i zapewni im bezpieczeństwo.

Szczególną uwagę należy zwrócić na bezpieczeństwo przetwarzanych informacji. W związku z dużą ilością pracowników i jeszcze większą liczbą drukowanych stron jest to kwestia kluczowa. Druki nie powinny trafiać w niepowołane ręce, a droga z urządzenia do odpowiedniego biurka często naraża informacje na rozpowszechnienie.

Niekontrolowana liczba wydruków prowadzi do ogromnych kosztów eksploatacyjnych urządzeń. Dodatkowo, brak przeszkolenia pracowników może często prowadzić do złego korzystania z tych urządzeń, a stąd już krótka droga do usterek i pomocy serwisowej.

Każdy z nas zna zapewne sytuacje, kiedy na gwałt potrzebuje jakiejś informacji. Znalezienie odpowiedniego dokumentu, jego posiadacza lub urządzenia, które miało wydrukować ten dokument zajmuje zbyt dużo czasu. Nic więc dziwnego, że praca biura jest nieefektywna.

Wszystkim tym problemom zaradzi odpowiednio dobrany system zabezpieczeń druku który powinien stanowić integralną część całego systemu informatycznego firmy. Od czego zacząć?

Rozpoznaj rynek

Nie każdy system będzie odpowiadał każdej firmie. Jest to kwestia bardzo indywidualna. Należy zwrócić uwagę na potrzeby i największe problemy, z jakimi boryka się biuro. Kluczowe jest tutaj spojrzenie w przyszłość. Warto wziąć pod uwagę rozwój swojego biznesu, a co za tym idzie, konieczności jeszcze bezpieczniejszego i sprawniejszego systemu.

Wykonaj audyt

Jest to etap pozwalający zweryfikować przydatność systemu. Dzięki niemu zauważamy, jakie ilości druków naprawdę wytwarzamy i ocenimy, które funkcje są niezbędne. Pozwoli nam to także określić, z których funkcji systemu korzystają konkretni pracownicy oraz działy i w porę wychwycić nieprawidłowości w ich pracy, które mogą narażać nas na dodatkowe koszty.

Wdrażaj

Przy wprowadzeniu nowego systemu zarządzania drukiem warto zadbać o jego intuicyjność w obsłudze. Nie spełni on swojej roli, jeśli pracownicy nie będą potrafili w pełni z niego korzystać.

Ułatwiaj

System powinien być dopasowany do obecnych trendów, czyli mobilności urządzeń. Sprawdzi się tu stworzenie jednolitego interfejsu użytkownika. Warto także zainteresować się technologią cloud computing.

Kontroluj

Zakup odpowiedniego urządzenia i zoptymalizowanie systemu to nie wszystko. Warto kontrolować sposób pracy i regularnie dbać o stan urządzenia – stąd konieczność stałej opieki serwisowej, która będzie czuwała nad poprawnym działaniem.