Drukowanie bezpośrednio ze smartfonów i tabletów

Serwis, wynajem i naprawa drukarek Wrocław

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Możliwość wydrukowania materiałów bez konieczności otwierania klapy laptopa i bez potrzeby wracania w tym celu do biura potrafi pracownikom zaoszczędzić mnóstwo czasu. Korzystając ze smartfonów, można już nie tylko wykonywać połączenia, pisać i odbierać sms-y oraz maile, korzystać z Internetu, robić zdjęcia, nagrywać filmy wideo, słuchać muzyki, grać w rozmaite produkcje rozgrywkowe czy korzystać z całej palety komunikatorów, lecz także drukować wszelkie dokumenty potrzebne nam na spotkanie biznesowe, materiały na uczelnię, a nawet zdjęcia z wakacji.

Urządzenia firmy Konika Minolta które są podłączone do sieci mogą drukować bezpośrednio z aplikacji Page Scope Mobile

Dzięki tej inteligentnej aplikacji można wygodnie podłączyć urządzenia wielofunkcyjne Konica Minolta do urządzeń mobilnych, działających zarówno w systemie Android, jak i iOS. Aplikacja PageScope Mobile oferuje dwie podstawowe funkcje: drukowania i skanowania oraz i pozwala przeglądać, czytać i zamawiać wydruki dokumentów, e-maili oraz zdjęć. Można przez nią również pobierać dane zeskanowane przez system bizhub.

Aplikację PageScope Mobile można pobrać za darmo z App Store i Google play. Ty też możesz skorzystać z większej mobilności i lepszej wydajności.

Firma HP wyposażyła swoje drukarki w funkcje AirPrint,  ePrint oraz GooglePrint i umożliwia wydruki bezpośrednio z telefonu

Użytkownicy urządzeń iPad, iPhone i iPod mogą drukować bezprzewodowo na dowolnej drukarce HP z obsługą funkcji ePrint, która jest podłączona do tej samej lokalnej sieci bezprzewodowej. Większość drukarek HP, które zostały wprowadzone na rynek w roku 2010 i później, obsługuje rozwiązanie AirPrint.

Poniżej przedstawiono różnice między usługami AirPrint i HP ePrint:

  • Apple AirPrint: AirPrint działa w prywatnej sieci bezprzewodowej, umożliwiając bezpośrednie drukowanie na zgodnej drukarce HP z obsługiwanych aplikacji na urządzeniach iPhone, iPad lub iPod touch (wszystkie z systemem iOS 4.2 lub nowszym).
  • HP ePrint: ePrint to bezpłatna usługa HP umożliwiająca drukowanie na dowolnej dostępnej drukarce z obsługą ePrint ze wszystkich urządzeń mobilnych z obsługą poczty e-mail. Aby drukować za pomocą usługi ePrint, wystarczy wysłać wiadomość e-mail. W celu skorzystania z usługi nie jest wymagane żadne dodatkowe oprogramowanie ani pobieranie sterowników druku.

Pamiętaj nawet jeśli drukarka nie posiada modułu WIFI i tak możesz drukować na nią bezprzewodowo. Poda warunkiem , że podłączysz ją do lokalnej sieci komputerowej (routera) za pomocą kabla.