Konfiguracja skanowania do folderu w drukarkach HP mfp

Serwis, wynajem i naprawa drukarek Wrocław

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Aby skonfigurować skanowanie do folderu w urządzeniach HP z rodziny mfp wchodzimy do panelu administracyjnego drukarki poprzez przeglądarkę internetową. Aby to zrobić wpisujemy adres IP drukarki w pasek przeglądarki.
Pokazuje nam się stroną drukarki. Na wstępie wchodzimy w sekcje “Wysyłanie cyfr.” i z prawej strony wybieramy zakładkę “Ustawienie wysyłania do folderu”.

Zaznaczmy pole wyboru “Włącz wysyłanie do folderu” i poniżej klikamy Dodaj. Naszym oczom pokazuje się poniższy widok. Wpisujemy Nazwę zastępczą – czyli nazwę która pokaże się na panelu drukarki wskazująca na nasz zasób sieciowy. W tym przypadku Jan Kowalski.

Poniżej w “sekcji Członkowie szybkiego zestawu:” klikamy Dodaj folder.

Pokazuje nam się okno gdzie możemy wybrać Folder sieciowy – czyli przygotowany wcześniej folder sieciowy udostępniony w sieci z prawami zapisu. Możemy też wybrać skanowanie do folderu FTP.
Poniżej wpisuje adres komputera “Nazwa_komputera”  i nazwa udostępnionego udziału. Możemy wpisać zamiast “Nazwa_komputera” adres IP, jednak w takim przypadku musimy być pewni , że komputer ma zawsze ten sam adres IP. Można to uzyskać odpowiednio konfigurując serwer DHCP.
Poniżej wpisujemy dane logowania : Domena – nazwę domeny lub jakąkolwiek nazwę. To pole jest wymagane jednak możemy tu wpisać cokolwiek. Nazwa użytkownika oraz hasło. Tutaj należy wpisać dane użytkownika i jego hasło który ma dostęp do udostępnionego zasobu. Niestety jest to wymagane w procesie autoryzacji. Aby nie wpisywać nazwy i hasła użytkownika komputera dla celów konfiguracyjnych założyliśmy w systemie Windows użytkownika drukarka który ma prawa zapisu do udostępnionego zasobu.

W tym momencie nie wciskamy “Sprawdź dostęp do folderu” ze względu , że formularz jeszcze nie został zapisany i urządzenie zapisało naszej konfiguracji. Wciskamy przycisk OK.

Pokazuje nam się wcześniejsza strona.

Schodzimy niżej i konfigurujemy pozostałe opcje. Po dobraniu naszych preferencji wciskamy OK.

Pokazuje nam się strona na której zaczynaliśmy. Warto zaznaczyć jeszcze opcję “Sprawdź dostęp przed rozpoczęciem skanowania” na dole strony i klikamy Zastosuj. W tym momencie nasza konfiguracja powinna zostać zapisana w pamięci drukarki. 

Z naszych doświadczeń wynika , że jeśli “Skanowanie do folderu” nie pokaże się w tym momencie na panelu drukarki , warto włączyć i wyłączyć urządzenie. Jeśli po ponownym uruchomieniu drukarki nadal nie widzimy ikony skanowania to należy sprawdzić uprawnienia do zasobu. Naczęściej problemy z zapisem spowodowane są konfiguracją firewall w systemie Windows.