Jak mądrze korzystać z drukarek?

Serwis, wynajem i naprawa drukarek Wrocław

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Drukarka lub urządzenie wielofunkcyjne jest podstawą sprawnie działającej firmy. Dnia bez takiego sprzętu właściwie nie potrafimy sobie wyobrazić. Stale coś kopiujemy, drukujemy, generujemy nowe dokumenty. Tak intensywne korzystanie ze sprzętu może go wyraźnie nadwyrężyć. Aby jednak zapewnić mu długowieczność warto kierować się kilkoma ważnymi wskazówkami, które uchronią nasz sprzęt przed różnego rodzaju usterkami. Mądre korzystanie z urządzeń zmniejsza prawdopodobieństwo jego zepsucia. Na co zwracać uwagę?

 

WSKAZÓWKI OTUS:

• KONSERWACJA
To pierwsza i podstawowa zasada mądrego użytkownika. Każdy sprzęt, a szczególnie ten, którego używamy bardzo często, narażony jest na wszelkie usterki. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć.

OTUS radzi:
Zaleca się dokładne oględziny sprzętu przez serwisanta minimum raz w roku. Pozwoli to ocenić stopień zużycia i odpowiednio wcześniej wyłapać pojawiające się problemy. Ponadto należy zadbać o regularne czyszczenie urządzenia, nie tylko z zewnątrz (z kurzu), ale także w środku.

 

• PAPIER
Papier odgrywa ważną rolę w procesie drukowania. Po pierwsze, musi pasować wymiarami do naszego urządzenia. Nie należy próbować wsunąć kartki na siłę lub kombinować jak wydrukować mniejszy format. Po drugie, ważne jest, abyśmy wybierali odpowiednią gramaturę papieru. Jeśli będzie on za gruby, drukowanie się nie powiedzie, a nikt nie chce strat w firmie. Po trzecie, nie marnuj papieru. Jeśli zdarzy Ci się nieudany druk, spróbuj wykorzystać go ponownie.

OTUS radzi:
Na naszym blogu znajdziecie rozbudowane artykuły, dzięki którym unikniecie zacinania się papieru  oraz dowiecie się jak nie marnować papieru.

 

• TUSZE I TONETY
Na tuszach i tonerach nie warto oszczędzać. Kupujcie tylko oryginalne produkty pasujące do Waszego modelu urządzenia. Uniknięcie w ten sposób awarii, które mogą powstać przez wadliwie przygotowane zamienniki.

OTUS radzi:
Jeśli podejrzewacie, że powstała usterka mogła być spowodowana przez zamienniki oryginalnych produktów, koniecznie skontaktujcie się z nami. Dbamy o nasze urządzenia, a tego typu awarie mogą skończyć się naprawdę poważnie.

 

• CZYTAJ!
Mądre korzystanie z drukarki to korzystanie z niej w sposób świadomy. Twierdzenie, że instrukcja obsługi jest nie potrzebna, jest oczywiście błędne! Wszystkie funkcje urządzenia najlepiej wykorzystamy po zapoznaniu się z taką instrukcją. Szukanie po omacku różnych opcji prowadzi jedynie do zablokowania lub zacięcia się urządzenia. Przy okazji możemy stracić dużo tuszu i papieru, jeśli będzie próbować od razu drukować. Lepiej poświęcić kilka chwil na przeczytanie instrukcji niż próbować korzystać z urządzenia na zasadzie „to nie może być tak trudne – zrobię to po swojemu”. Zwykle takie nastawienie nie kończy się sukcesem w praktyce.

OTUS radzi:
Czytanie instrukcji pomocne jest przy różnych usterkach. Polecamy takie lektury.